„Marusia” wśród młodzieży Poznania

Do Poznania przybyła wczoraj znana aktorka Pola Raksa, która w filmie „Czterej pancerni i pies” grała rolę sanitariuszki Marusi. Spotkała się ona z młodzieżą Poznania, a w godzinach popołudniowych wystąpiła przed kamerami naszej TV.

Nawet w najśmielszych marzeniach płk. J. Przymanowski nie przypuszczał, że jego książka pt. „Czterej pancerni i pies” zrobi tak wielką karierę. Przeniesiona na ekran telewizyjny, podbiła serca wielu milionów ludzi w kraju, a także w ZSRR. Jej bohaterowie stali się niezwykle popularni zwłaszcza wśród młodszych widzów.

Właśnie wczoraj młodzi poznaniacy mieli okazję spotkać się z jedną z bohaterek filmu „Czterej pancerni i pies” – sanitariuszką Marusią, a w rzeczywistości ze znaną aktorką filmową i teatralną – Polą Raksą. Spotkanie tej ostatniej z młodzieżą odbyło się w parku golęcińskim. Niestety, nie dopisali organizatorzy. Wyznaczyli oni termin rozpoczęcia spotkania na godz. 13, a więc wtedy, gdy zdecydowana większość  młodych entuzjastów psa Szarika i innych bohaterów tej pasjonującej opowieści przebywała w szkole. W związku z tym do parku golęcińskiego przybyło niewiele osób. Jednak i ta niewielka garstka stanęła na wysokości zadania.

Na zdjęciu: „Marusia” – Pola Raksa wśród poznańskiej młodzieży.

Fot. – K. Przychodzki

Polę Raksę powitano entuzjastycznie, okrzykami radości i gorącymi brawami. Aktorka opowiedziała dzieciom o swej trudnej i bardzo czasami wyczerpującej pracy nad filmem „Czterej pancerni i pies”. Zapowiedziała również – co zostało przyjęte z wielką radością – realizację następnych odcinków telewizyjnych przedstawiających przygody Szarika, Janka i innych bohaterów książki płk. J. Przymanowskiego. Będzie ich najprawdopodobniej 13. Dużo czasu upłynęło nim Pola Raksa zakończyła swoje  spotkanie z młodymi widzami, gdyż musiała przed tym złożyć jeszcze co najmniej kilkadziesiąt podpisów. Młodzież która przybyła do parku golęcińskiego miała jeszcze jedną wielką atrakcję – prawdziwy czołg, którym słuchacze Oficerskiej Szkoły Wojsk Pancernych przybyli na spotkanie.

Na zdjęciu: grupa młodzieży oblegająca czołg, który przyjechał na spotkanie.

Fot. – K. Przychodzki

Głos Wielkopolski  Poznań, czwartek 8 czerwca 1967 r. Nr 134(7251) Cena 50 gr

arch. własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *