Mówił chłop do słupa, a słup stoi jak…….

Mówił chłop do słupa, a słup stoi jak…….

Pomysł jak na tamte czasy nowatorski, Jak to urządzenie wykorzystywano w praktyce kroniki milczą. Najważniejszy efekt propagandowy. Ormo czuwa.

Kasety uliczne

Zatwierdzony został  prototyp nowego urządzenia, mającego służyć  do kontaktowania się obywateli z jednostką MO, a także do porozumiewania się jednostki z funkcjonariuszami patrolującymi teren. Dotychczas stosowane kasety uliczne z telefonem do których klucze mieli wyłącznie funkcjonariusze MO i ormowcy, mogły być używane tylko do porozumienia się patrolu z jednostką.

Nowe kasety uliczne, wolnostojące, których seryjną produkcję już rozpoczęto, są zaopatrzone w sygnalizację świetlną, mikrofon umieszczony na zewnątrz i głośnik . Przycisk mikrofonu, którego głośnik znajduje się w jednostce MO, pozwala każdemu włączyć się do odpowiedniej centrali MO, a równocześnie uruchamia automatyczną sygnalizację świetlną. Drugi przycisk służy tylko do włączenia sygnałów świetlnych, które dają znać patrolowi MO znajdującemu się w pobliżu, że jest potrzebna pomoc milicji.

Niezależnie od tego wewnątrz kasety zamykanej na klucz znajduje się telefon, którym mogą posługiwać się milicjanci i ormowcy.

R.

W Służbie Narodu Pismo Milicji Obywatelskiej

Nr 15 (533) R. XVII – Cena 1,50 ZŁ

1 Sierpnia 1961

Str. 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *